Kısaca:Elif gibi dimdik (doğru)
Vav gibi tertemiz(masum) Bir
Sivil Toplum Kuruluşudur

Öncelikle kendimize yeni bir isim, ekol veya herhangi bir oluşum arayışı içerisinde değiliz ve bu konularla harcayacak enerjimizin olmadığını belirtmek isteriz.
Bizim amacımız
dünün ihlas ve
samimiyetini,
Bu günün enerjisi ve hızı ile birleştirip ülkemiz ve milletimiz için hayırlı, uzun vadeli kaliteli adımlar atmaktır.
Birlige ve dirlige ihtiyac duydugumuz bu gunlerde Allah yar ve yardimcimiz olsun.
Biz zoru Başarmayı and içtik
Mum olmak Kolay değildir
Ateş Saçmak için önce yanmak gerek

Asırlar boyunca dünyanın değişik bölgelerine ve coğrafyalarına adalet, refah ve huzur ile hükmeden, bir Ecdadın torunu olmak ve onların yaptıkları ile övünmek, bizler için yeterince büyük bir onur kaynağıdır.

Bizler atalarımızın bıraktığı sancağı devralarak, misyonumuzu zaten belirlemiş bulunmaktayız. Yeniden Diriliş ruhuyla uyuyan bir Milleti uyandırmayı, unutulan örf ve törelerimizi anımsatmayı, kendimize misyon edinmiş bir Sivil Toplum Kuruluşuyuz.

Bizlere ÇUMED sevdalıları Kimdir diye soruyorlar.?
Biz de diyoruz ki;
Devletçi kimliğiyle,
Vatanın ve Ümmetin dertleriyle dertlenen,
Ülkesi ve Milleti için fayda sağlayacak projeler üreten ve hayata geçiren,
Yetişebildiği tüm mazlum coğrafyalara yardım elini uzatan ve var olan imkanlarıyla yaraları sarmaya çalışan, uzak diyarlara huzur götürme mücadelesi veren,
Ümmet kardeşliğini savunan,
Yaptığı çalışmalarda ve ürettiği projelerde zerre misali menfaat gözetmeyen,
Ülkemiz ateş çemberindeyken, Ülke menfaatlerini kendi menfaatlerine tercih eden bir
gönüllü insan topluluğudur.

Bu perspektiften bakıldığında, Ülkemizin Dünya üzerinde jeopolitik bir öneme sahip olduğu tüm dünya ülkelerince bilinmekte ve kabul edilmektedir. Bu açıdan Devletimizin tüm dünyanın gözünde stratejik bir konum arz etmesinin, Ümmetin bu zor ve sancılı süreci aşmasını kolaylaştıracağına inanıyoruz.

Yakın tarihle mukayese ettiğimiz zaman, artık karşımızda uyutulmuş, sömürülmüş bir Türkiye yerine, izzet ehlinin sancak tuttuğu, diri ve yeni bir Türkiye’ye, koca bir Milletin dirilişine tanık olmaktayız.

Bizler kendimizi bu kapıdan girerken kibirden arınmış, gururumuzu ise hiçe sayarak, sadece duruşumuz ve onurumuzla halkımızın ve Ümmetin birer hizmetkârı olarak görmekteyiz.

ÇUMED derneği hiçbir siyasi parti ve eksenine dahil değildir ve olmayacaktır. Lakin Ülke menfaat ve çıkarları doğrultusunda, gerek ferdi, gerek parti, her kim ve kimler olursa desteklerimizi ONLARLA paylaşacağımızı ilan ediyoruz.

Burada oluşumumuzda kişiye özel taassup yoktur. Hepimiz yaratılmış birer beşer insanız, baki olan yalnız Allah’tır.
Her kim ki; ona itaat eder Ümmet ve Ülke çıkarı için çalışırsa, biz onun sancağı altında hizmet etmeye hazırız.
Biz faniler olarak diyoruz ki; Hasbunallah ‘’Allah bize yeter’’

Çıktığımız bu kutsal yolda,

Din, dil, renk, mezhep, siyasi görüş ayırmaksızın, birleştirici ve ötekileştirmeden ümmet bilincini oluşturmak ve yaşatmak gayesi içerisindeyiz.

Ülke esaslarına dayanan, bir kurum olmayı hedef ve ilke edindik, çalışmalarımız bu yönde meşrulaşacak ve istikamet bulacaktır.

Halkın refah ve huzuru için Ülke ve Millet çıkarlarını ön planda tutarak, gerek ulusal gerek yerel olmak kaydıyla, çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bu kubbe altındaki tüm Vatan evlatlarına ışık tutmak, ayrıca unutulmaya yüz tutmuş geleneklerimizi, değerlerimizi bizden sonrakilere bırakarak, atalarımıza olan vefa borcumuzu ödemek yegâne amacımızdır
.
Bizim amacımız dünün İhlas ve samimiyetini, bu günün enerjisi, teknolojisi ve hızı ile birleştirip, Ülkemiz ve Milletimiz için hayırlı, uzun vadeli kaliteli adımlar atmaktır.

Birliğe ve dirliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, Allah yâr ve yardımcımız olsun.
ATALARIMIZ BİZLERE UNUTULMAYACAK KADAR DERİN VE YÜCE BİR TARİH YAZDI, BİZ BU KUTLU VE ŞEREFLİ TARİHİMİZİ ÖVÜNÇLE HATIRLATMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK…
BİR DAHA HATIRLATMAK İSTERİZ Kİ;
ÇUMED
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİMİZ VE
ATATÜRK’ÜN küllerinden kurulan bir Vatan Cumhuriyet’tir..
Bize düşen görev ise TÜRKİYE CUMHURİYETİ Devletinin gelenek ve göreneklerini en iyi şekilde en yükseklerde tutabilmektir. KAMUOYU SAYGI İLE DUYRULUR. #ÇUMED
GENEL BAŞKAN : ERSOY ŞENGÜL.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.